Angelitas – įsiklausymas į save ir kitus

   Straipsnio autorė Rasa Terbetienė

   Mineralų terapeutų draugijos tyrėjų grupė, tyrinėjusi angelito poveikį žmogaus fiziniam kūnui, emocijoms, protui ir dvasiniams potyriams, šiame straipsnyje dalinasi savo patyrimais ir atradimais. Mineralų tyrinėtojai aptiko daugialypį, daugiaplanį šio mineralo poveikį žmogui, kuris, kaip ir galima numanyti iš akmens pavadinimo, gali veikti nenuspėjamai ir paslaptingai.

   Angelitas – tai anhidrito rūšis. Taip vadinamas pusiau skaidrus šviesiai melsvos, melsvai pilkšvos spalvos anhidritas, randamas Peru.

Angelitas (nuotraukos šaltinis: www.mindat.org)

   Kitos anhidrito rūšys gali būti bespalvės, baltos, violetinės-rausvos, pilkos ar net purpurinės spalvos. Anhidritas – tai sulfatų klasės mineralas, chemiškai sudarytas iš kalcio sulfato CaSO4., o jo kietumas pagal Moso skalę – 3,5. Pavadinimas kildinamas iš graikiško žodžio „anhydrous“, kuris reiškia „neturintis vandens“. Anhidritui reaguojant su vandeniu, susidaro gipsas (CaSO4·2H2O). Dėl savo panašumo į gipsą, anhidritas naudojamas ir kaip statybinė medžiaga.

Anhidritas (nuotraukos šaltinis: www.mindat.org)

   Reikia pastebėti, kad anhidrito randama ir Lietuvoje. Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, Lietuvos žemės gelmėse, netoli Kauno esančiame Pagirių gipso ir anhidrito telkinyje aptikta 119 mlrd. m3 labai gryno (CaSO4 kiekis 97-98 %) anhidrito. Tai milžiniški aukštos kokybės ištekliai, kuriuos panaudojus, atsivertų galimybės naujai ūkio šakai Lietuvoje, todėl planuojama anhidritą naudoti chemijos, statybinių medžiagų pramonėje.

   Žmogaus fiziniame kūne, kaip pastebėjo mineralą nešioję tyrėjai, angelitas gali sukelti laikiną gerklės skausmą, kuris nukreipia žvilgsnį į bendravimo ir saviraiškos per žodį temą. Gerklė, kaip rašoma dvasinės krypties literatūroje, susijusi su penkta čakra, dar vadinama komunikacijos centru. Šis centras atsakingas už gebėjimą palaikyti darnius santykius ir harmoningai bendrauti. Angelitas išryškina šios temos problematiką, suteikdamas galimybę žmogui dar kartą peržiūrėti bendravimo ir santykių kokybę. Jis skatina išsakyti tai, kas dėl vienų ar kitų priežasčių liko neišsakyta. Bendraujant jis padeda aiškiai išsakyti norimą mintį ir jausti atsakomybę už žodį, o santykiuose – skatina empatiją ir toleranciją, gebant įsiklausyti ir suprasti kitą.

   Nuolat nerimstantiems ir vis skubantiems šis mineralas padeda sulėtinti gyvenimo tempą, nurimti, stabtelėti, aiškiau pamatyti situacijas ir priimti sprendimus. Angelitas ramina ir stabilizuoja emocijas bei išsiblaškymą, suteikia saugumo ir pasitikėjimo pojūtį. Padeda išlaikyti tvarką, švarą ir skaidrumą mintyse bei žodžiuose. Protui suteikia aiškumo, nuramina mintis.

Angelitas (nuotraukos šaltinis www.mindat.org)

   Siekiantiems save pažinti angelitas gali padėti įsiklausyti į savo vidų ir geriau išgirsti save, pakeldamas žmogų virš kasdienių rutininių darbų link aukštesnių poreikių ir idealų, todėl yra tinkamas naudoti maldose ir meditacijose. Jis skatina dėmesingumą, pastabumą, padedantį lavinti savistabą, taip reikalingą savęs pažinimo kelyje.

   Dvasios ieškojimuose angelitas gali padėti pamatyti ženklus ir pajusti nematomą vedimą. Jis sustiprina telepatinius sugebėjimus, intuiciją ir gebėjimą girdėti įvairias karalystes, padėdamas pasijusti Visatos dalele. Su savo negatyvu dirbančiam dvasios ieškotojui angelitas padeda atpažinti užslėptas ydas ir jas objektyviai įvertinti, todėl yra puikus pagalbininkas tam, kuris nori adekvačiai pamatyti save.

   Kaip ir kiekvienas mineralas, greta teigiamo ir naudingo poveikio, angelitas gali sukelti ir pašalinių reakcijų. Mineralą nešioję tyrėjai pastebėjo padidėjusį verksmingumą ir polinkį susitapatinti su kitais žmonėmis.

   Turint omenyje bendrus pastebėjimus, reikia nepamiršti, kad mineralai veikia ir „kalba“ taip, kaip juos nešiojantysis geba suprasti. Skaitytojui, kuris nuspręs susipažinti su šiuo mineralu, linkime išdrįsti atsiverti ir leistis į angelito sąmonės siūlomą savęs įsiklausymo ir naujo santykio į šalia esančius žmones kelionę.

   Šaltiniai:

  1. A. Ilgevičienė. Akmenų knyga, arba Žvilgsnis į platesnį suvokimą, I tomas. Vilnius: Gamta, 2005, p. 219
  2. Шуман Вальтер. Мир камня. Горные породы и минералы. Москва: Мир, 1986, p. 32, 116
  3. https://www.gjmagma.lt/index.php/lt/publikacijos-ir-pranesimai/publikacijos/moderniosios-anhidrito-lietuvoje-kasybos-technologijos-ekonomika-ir-aplinkos-sauga
  4. https://www.mindat.org/min-232.html https://www.mindat.org/min-234.htm
  5. Mineralų terapeutų tyrėjų grupės atlikto tyrimo medžiaga