Kas yra mineralų terapija?

  Tai žmogaus fizinių ir subtiliųjų sistemų subalansavimas naudojant mineralus, siekiant visokeriopos (fizinės, emocinės, proto ir dvasinės) darnos. Šis sveikatinimo būdas remiasi požiūriu, kad mineralai turi savitą sąmonę, kuriai atsivėręs žmogus gali patirti subtilų gydomąjį mineralų poveikį.

  Mineralų terapija – tai žmogaus ir akmens sąmonių dialogas. Remiantis antropoteosofijos pasaulėžiūra, žmogus yra visų pasaulių bendradarbiavimo kūrinys, todėl jam reikalingas visuminis, sisteminis gydymas. Mineralas – tai pati ramiausia, tankiausia sąmonės forma, į kurią kreipdamiesi turime neskubėti, mokytis tylėti ir įsiklausyti. Pradžioje akmuo gal tiesiog patraukia, nes atrodo gražus. Ilgainiui, nešiojant mineralus, ima vertis subtilesnis jo poveikis, natūraliai, nuosekliai ir giliai keičiantis žmogaus mąstymą, vadinasi, žmogaus gyvenimo būdą ir sveikatą.

Citrino kristalas, ametisto drūza, lauko akmuo, amonitas. Nuotraukos P. Ilgevičiaus, K. Bratkausko

  Mineralų terapeutų draugija savo darbe vartoja įprastesnius ir visuomenei geriau žinomus terminus „mineralų terapija“, „mineralai“. Vis dėlto talpesnis pavadinimas, apimantis ne vien mineralų, bet ir visų akmenų taikymą sveikatinimo tikslams, yra litoterapija (gr. lithos – akmuo). Akmenys – tai terminas, apimantis šias grupes: mineralai (kristalai, jų agregatai, grynuoliai), uolienos (lauko akmenys) bei organinės kilmės suakmenėjimai (gintaras, fosilijos, perlas, koralas).

  Svarbu turėti omenyje, kad mineralų terapijoje gali būti naudojami tik natūralūs ir niekaip nepaveikti akmenys, susiformavę Žemės gelmėse be žmogaus įsikišimo.
  Išsamiau apie tai – skyrelyje „Tikri netikri akmenys“.

Kuo gali padėti mineralų terapija?

  • Padeda atkurti natūralią vidinės harmonijos būseną, subalansuoja.
  • Ramina emocijas ir mintis, gerina koncentraciją.
  • Padeda atgauti jėgas po ligos, streso, pervargus.
  • Profilaktiškai palaiko vidinę darną ir sustiprina organizmą.
  • Didina atsparumą įvairioms aplinkos įtakoms.
  • Padeda giliau pažinti save ir savo problemos priežastis.
  • Padeda savęs ieškojimo kelyje.