Mineralų terapijos metodai

Mineralų terapijos metodai

Akmenys – tai pagalba, viena iš daugelio darbo su savimi priemonių, taigi ne panacėja. Akmenys neleidžia žmogui pergudrauti karmos dėsnio, todėl nereikia skubėti tikėtis greitų ir efektingų rezultatų, jei atsisakoma kitų darbo su savimi krypčių ir tikrojo Savęs pažinimo. Tik atpažinus problemos priežastis savyje ir pasiryžus tai keisti, įmanomi tikrieji pokyčiai gyvenime. Mineralai yra puikūs ir ištikimi pagalbininkai šiame savęs pažinimo, arba sąmonėjimo, kelyje.

 

Mineralų nešiojimas prie kūno. Skatiname mineralus nešioti sąmoningai, ne vien kaip papuošalą, stebint save ir atpažįstant akmenų poveikį savo kūnui, emocijoms, mintims. Pasirinkimo ir nešiojimo būdų spektras yra platus.

Apie akmens pasirinkimą išsamiau skaitykite skyreliuose „Kaip pasirinkti akmenį?“ bei „Kas yra astromineralogija?“. Mineralus nešioti sąmoningai mokomės Mineralų terapijos grupėje ir atviroje Mineralų pažinimo grupėje.

Diumortierito apyrankė. A. Vilkoicaitės nuotr.
Ametisto kristalas. K. Bratkausko nuotr.

Meditacijos su mineralais. Gerina koncentraciją, itin naudingos prieš maldos ir meditacijos praktikas ar tiesiog siekiant susibalansuoti. Galima meditacija tiek stebint mineralą, tiek laikant jį rankose užsimerkus.

Apdėliojimo mineralais praktikos. Individualios sesijos metu akmenys tam tikru būdu dėliojami ant žmogaus kūno, ant gyvybinės energijos centrų. Mineralus terapeutas parenka atsižvelgdamas į individualią situaciją.

Pasidomėkite mineralų, kuriuos ketinate naudoti praktikoms šalutiniu poveikiu. Atkreipkite dėmesį į Audronės Ilgevičienės Akmenų knygos III tome pateikiamų praktikų kategoriją. Neviršykite nurodytos rekomenduojamos praktikos trukmės.

Apdėliojimo mineralais praktika. K. Bratkausko nuotr.
Okeaninio agato lazdelė. K. Bratkausko nuotr.

Masažai ir akupresūra natūralių akmenų lazdelėmis ar aptakiais gabalėliais. Šioms procedūroms jokiu būdu netaikomi aštrūs, briaunuoti kristalai. Dirbantiems masažo akmenimis srityje primename apie kokybiško akmenų apvalymo ir įkrovimo būtinybę po kiekvieno kliento, kad vieno asmens problemos nebūtų perduodamos kitam, o mineralai galėtų „pailsėti“.

 

Mineralų vandens gėrimas. Perspėjame: neskubėkite dėti į vandenį akmenų, kol nesate įsitikinę, kad tos rūšies mineralo vandenį ruošti saugu, nes galite sau rimtai pakenkti, net apsinuodyti. Pradėkite nuo gintaro, titnago, kvarco, chalcedono grupės mineralų. Mineralų vandens ruošimui naudojami atskiri akmenys, jokiu būdu ne tie, kuriuos nešiojome prie kūno.

Mineralų vanduo. K. Bratkausko nuotr.

 

Bosnijos piramidėse, Visoko. K. Bratkausko nuotr.

Kelionės į geologiniu požiūriu įdomias vietoves. Tai natūralus ir labai vertingas metodas tiems, kurie tikslingai pasirenka lankytiną vietą, nes pats žemės kristalinis pamatas savaip veikia lankytoją ir skatina vidinius procesus (pvz.: lankymasis vulkaninėje saloje, sakralinių akmenų statinių lankymas). Ypač tai rekomenduotina pokyčių, gyvenimo krizių, svarbių sprendimų priėmimo periodais.

Akmenų rinkimas. Pastebėkite, kaip dauguma žmonių net nesusimąstydami renka akmenukus tiesiog nuo žemės kelionėse, įdomiose vietovėse – tokiu būdu parsivežama dalelė tos vietovės energijos, kurią įgėrė akmenėliai. Patinkančių akmenukų rinkimas ir dėliojimas, pvz., pajūryje, gali virsti meditacine praktika. Beje, šią praktiką visiškai nemokyti puikiai atlieka vaikai.

Pajūrio akmenėliai. A. Vilkoicaitės nuotr.