Mineralų nešiojimo ABC

Nuo ko priklauso mineralų poveikis?

  Mineralų poveikis priklauso nuo jų susidarymo sąlygų, kilmės, radavietės, mineralo spalvos, cheminės sandaros, kristalinės singonijos bei paties mineralo formos (ar tai aptakus, šlifuotas gabaliukas, ar natūralus kristalas, ir pan.). Netgi to paties mineralo poveikis kiekvienam žmogui yra individualus ir priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių.

  Mineralas yra sąmonė, taigi, savitu būdu gyvas, ir jam reikalinga atitinkama priežiūra. Išsamiau apie mineralų poveikio pagrindimą, jų priežiūros metodus bei nešiojimo ypatumus siūlome skaityti mūsų rekomenduojamoje literatūroje, o čia pateikiame trumpą atmintinę.

Mineralų priežiūra

Ką daryti, įsigijus akmenį?

  Pirmiausia, rekomenduojame įsigytą akmenėlį (ar natūralių akmenų papuošalą) nuplauti po šaltu tekančiu vandeniu – kad būtų apvalyta kitų šį akmenį lietusių žmonių palikta energija. Paėmus į rankas mineralą, vertėtų įsiklausyti į save, mėginti jį pajusti, tiesiog atsiveriant mineralo poveikiui. Mineralą nešiokite prie kūno, jei tik įmanoma, kad liestųsi su oda, arba natūralaus audeklo maišelyje. Jei norite įsigyti į metalą įrėmintus akmenis (pakabučius, žiedus), rekomenduojame rinktis tokius, kurie nėra aklinai „uždaryti“ metale, o turi sąlytį su kūnu.

Mineralų valymas

  Prie kūno nešiojamus mineralus būtina kartais išvalyti ir įkrauti, nes jie įgeria ir ilgainiui sukaupia juos nešiojančio žmogaus bei aplinkos energijos, dažnai ir negatyvios. Dažniausias mineralų valymo būdas – palaikyti po šaltu tekančiu vandeniu. Būnant gamtoje, mineralus galima puikiai valyti palaikant natūraliuose vandens telkiniuose. Nuolat nešiojamus akmenis verta keletą kartų per mėnesį išvalyti druskos vandeniu.

  Kaip pasiruošti druskos tirpalą? Imame pusę šaukštelio natūralios, nejoduotos akmens druskos stiklinei vandens. Mineralus palaikome jame apie pusvalandį ir po to gausiai skalaujame šaltu tekančiu vandeniu.

  Dėmesio! Šis valymo metodas tinka ne visiems mineralams! Minkšti, daug vario turintys mineralai gali prarasti blizgesį, imti trūkinėti (poliruotas gintaras, malachitas, azuritas, chrizokola ir kt.), o kai kuriuos mineralus apskritai bet koks kontaktas su vandeniu gali smarkiai apgadinti (pvz., selenitas). Visuomet pasidomėkite, kokie valymo būdai tinka Jūsų turimam mineralui. Visiems mineralams tinka apvalymas, laikant juos ant stambesnės ametisto drūzos (per naktį – iki keleto parų).

  Išvalytą mineralą palaikykite per naktį ant palangės Rytų pusėje, kad jį įkrautų tekančios saulės spinduliai. Mineralus galima įkrauti ir pilnaties šviesoje, ir laikant juos ant kalnų krištolo drūzos.

Kalnų krištolo drūza. Nuotrauka K. Bratkausko

  Dėmesio! Kai kuriems akmenims tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti, pvz., spalvoti kvarcai (ametistas, citrinas, rožinis kvarcas) ima blukti. Todėl nelaikykite šių mineralų saulėje ilgą laiką.

Kaip elgtis su „atidirbusiu“ akmenėliu?

  Mineralas kartais gali sutrūkti, išblukti, skilti perpus ir panašiai. Kartais tai yra tiesiog mechaninė priežastis. Tačiau tam tikrais atvejais, ypač jei blukimas, skilimas kartojasi su konkrečia mineralo rūšimi, vertėtų paieškoti priežasčių. Jei mineralas neskilo dalimis, o tik pakeitė spalvą, įtrūko – jį pirmiausia vertėtų mėginti „atgaivinti“ (valymas, įkrovimas…) Visgi, jei to padaryti nepavyko, „atgyvenusį“ akmenuką su dėkingumu už pagalbą įkasame į žemę ar paleidžiame į upę, taip grąžindami jį gamtai, iš kurios jis ir atėjo.

Šalutiniai reiškiniai, nešiojant mineralus

  Kaip ir visos gydymo ir sveikatinimo priemonės, mineralai gali sukelti įvairių pojūčių ir to, ką nešiojantysis įvardintų kaip „šalutinius reiškinius“. Dažniausiai jie susiję su vidinio virsmo procesais, kuriuos mineralai suaktyvina. Būdinga, kad šalutinius reiškinius aštriausiai patiria tie, kurie įsitikinę, kad negali pasikeisti. Atsiduodantys šiam keitimuisi, paprastai pirmiausia patiria problemų suaktyvėjimą, o po to ateina palengvėjimas.

  Neskubėkite pirkti ir nešioti stiprių akmenų! Pasidomėkite jų šalutiniu poveikiu. Stiprūs akmenys dažniausiai „patikrina“ savo šeimininką. Kuo skaidresnė ir tauresnė mineralo sąmonė, tuo didesnės skaidros ji reikalauja ir iš savo šeimininko.

Atskirų mineralų poveikio aprašymai

  Spaudoje ir kitoje viešojoje erdvėje ieškant informacijos apie mineralų poveikį tenka susidurti su daugybe straipsnių šia tema tiek lietuvių, tiek užsienio kalbomis. Tai džiugina, tačiau ši gausa gali nepatenkinti lūkesčių tų, kurie ieško ne tik kiekybės, bet ir kokybės. Daugelį šių straipsnių sieja vienas bendras vardiklis – vartotojiškas požiūris į akmenis. Gausu nurašytos arba nepagrįstos informacijos. Dažnai mineralas pateikiamas kaip fizinių ligų gydymo priemonė, akmuo verslui susikurti, akmuo sėkmei pritraukti. Dar dažniau akmens poveikis mistifikuojamas, siekiant paversti jį magijos įrankiu ir būrėjų tarnu. Teko susidurti net su programų mineraluose kūrimo pasiūla…

  Anksčiau problema buvo informacijos trūkumas, o dabar jos yra daugybė, todėl kyla naujas pavojus – paskęsti toje informacijos jūroje. Todėl dabartiniam žmogui svarbu mokytis atskirti tikrumą.

  Tad visuomet svarbu pasidomėti, kas yra aprašymų autorius, ar tai yra to autoriaus tyrinėjimų medžiaga, ar nurašyta nuo kitų. Jei šaltiniai nėra nurodomi, verta susimąstyti, ar galima pasikliauti tuo, kas vadinama „mineralo poveikio aprašymu“.

Trumpi ir koncentruoti populiariausių mineralų aprašymai, sudaryti remiantis A. Ilgevičienės patirtimi ir tyrinėjimais, kuriuos ji pradėjo nuo 1995 m., pateikti Astromineralogijos centro puslapyje, taip pat mūsų rekomenduojamuose literatūros šaltiniuose. Išsamūs mineralų aprašymai pateikiami A. Ilgevičienės knygoje „Raktas į akmenų karalystę“.