Video

„Susipažinkime“

Asociacija „Mineralų terapeutų draugija“ pristato naują video laidų ciklą „Susipažinkime“. Vaizdo medžiagoje siekiame iš arčiau parodyti  nepaprastą mineralų grožį, pateikti bazinę mineraloginę informaciją ir pristatyti esmines mineralo poveikio gaires.  

  • Moldavitas

    Moldavitas

    Pirmąjį ciklo „Susipažinkime“ video skiriame mineralui moldavitui. Nepaisant to, kad šis tektitas yra retas, susižavėję jo grožiu dalinamės ir su Jumis.

    Daugiau

Susipažinkime su keletu Auštaitijos regiono gamtinių atodangų

Mineralų terapeutų draugijos nariai 2019 06 09 vyko į geologinę išvyką Aukštaitijos regione Anykščių ir Kupiškio rajonuose. Buvo aplankytos trys atodangos: Vetygalos, Variaus ir Stirniškių. Išvykoje draugijos narius vedė ir supažindino su gamtos objektais Virginija ir Audrius Dmukauskai.

1. Vetygalos atodanga

  Viena didžiausių devono periodo atodangų Lietuvoje yra Vetygalos atodanga, esanti Anykščių rajone netoli Kavarsko Vetygalos kaime. Tai Šventosios upės plaunamas kalno šlaitas. Atodangos aukštis siekia 25 metrus, o ilgis – apie 30 metrų.

Vetygalos atodangą galite rasti čia.

2. Variaus atodanga

  Variaus atodanga yra Anykščių rajone Variaus upelio kairiajame krante. Jos aukštis 15 metrų, ilgis – apie 26 metrus. Variaus atodangoje atsiveria neogeno ir kvartero periodų geologinės storymės.

Variaus atodangą galite rasti netoli Pavarės II kaimelio.

3. Stirniškių atodanga

  Stirniškių atodanga dar vadinama Pauliankos vardu. Joje atsidengia devono periodo apie 400 milijonų metų senumo dolomitų sluoksniai. Ši dolomitų atodanga yra Kupiškio rajone Lėvens upės slėnio kairėje pusėje prie Suosos intako. Jos aukštis 3 metrai, ilgis – 40 metrų.

Stirniškių atodangą galite rasti čia.

Filmavo ir montavo Karolis Bratkauskas
Įgarsino Audrius Dmukauskas