Kaip pasirinkti akmenį?

Galimi akmenų pasirinkimo būdai

  Akmenys – tai pagalba, viena iš daugelio priemonių darbui su savimi, taigi ir ne panacėja. Akmenys neleidžia žmogui pergudrauti karmos dėsnio, todėl nereikia skubėti tikėtis greitų ir efektingų rezultatų, jei atsisakoma kitų darbo su savimi krypčių ir gilesnio savęs pažinimo. Tik atpažinus problemos priežastis savyje ir pasiryžus tai keisti, įmanomi tikrieji pokyčiai gyvenime. Mineralai yra puikūs ir ištikimi pagalbininkai šiame savęs pažinimo, taigi, sąmonėjimo, kelyje.

Pagal mineralo poveikio, temos aprašymą

  Dažnai mineralas pasirenkamas, paskaičius jo aprašymą. Tai, atrodytų, paprastas ir aiškus būdas, tačiau neretai turi trūkumų. Atkreipiame skaitytojų dėmesį, kad mineralo poveikio kryptį skirtingi autoriai aprašo savaip. Kartais jų nuomonės sutampa, kartais – išsiskiria. Visa tai priklauso nuo aprašymą sudarančiojo sąmoningumo bei to mineralo poveikio pačiam autoriui. Ką bekalbėti, jei mineralo „aprašymas“ sudarytas prekiautojo, siekiančio vien komercinės naudos… Tokių „aprašymų“ šiuo metu perkrauti interneto tinklalapiai, ne visur nurodomi informacijos šaltiniai. Mineralų terapeutų draugijos nariai remiasi autoriais, nurodytais rekomenduojamos literatūros sąraše ir savo pačių patirtimi.

Įvairių kvarcų būgninukai. Nuotrauka K. Bratkausko

Intuityvusis pasirinkimas

  Akmuo, pasirinktas intuityviuoju būdu, netaikant papildomų testų, atsiliepiant į vidinį poreikį, paprastai lieka žmogaus gyvenime labai ilgam ir tampa ištikimu draugu. Renkantis svarbu nuraminti savo emocijas ir mintis, susitelkti į savo širdį, rinktis ne tiek akimis, kiek remiantis vidiniu pojūčiu: kurio mineralo šiuo metu labiausiai norisi. Ko gero, tai – vienas iš geriausių pasirinkimo būdų. Jei neturite galimybės individualiai mineralų terapeuto konsultacijai, verčiau rinkitės intuityviai, nei remdamiesi širdies poreikius dažnai ignoruojančiu protu (aprašymai, kitų patarimai ir pan.)

  Įvairūs testavimo metodai (virgulės, švytuoklės, „taip ir ne“ praktika ir kt.), dažnai klaidingai laikomi intuityviaisiais, gali suklaidinti. Tokiu būdu paprastai pasirenkamas akmuo šiam momentui – o kaip bus rytoj? Toks pasirinkimas gali būti naudingas esamai problemai išspręsti. Jei pasirinkote akmenį tokiu būdu, tikėtina, kad nešiosite jį neilgai, tol, kol situacija, dėl kurios šis mineralas buvo pasirinktas, išsibaigs ar bent jau apsitvarkys. Mineralų terapeutų draugijos nariai skatina mineralus rinktis, nenaudojant papildomų priemonių.

Mineralą parenka kitas žmogus

  Be galo svarbu, kad asmuo, siūlantis Jums mineralą, būtų šios srities specialistas, palaikantis savo paties vidinę švarą, kuriuo Jūs pasitikite. Įsitikinkite, kad pardavėjas ar „gyduolis“ neturi asmeninių interesų. Profesionalus mineralų terapeutas paprastai palieka savo klientui pasirinkimo laisvę, pasiūlydamas bent keletą alternatyvų, pradėdamas, pirmiausia, nuo kiek įmanoma švelniausios. Jis taip pat suteikia informaciją apie akmens nešiojimą ir priežiūrą, galimus šalutinius reiškinius. Taip pat kartais mineralus gali pasiūlyti ir gydytojas homeopatas, kuris dirba su mineralais. Jis gali individualiam gydymui parinkti ir suderinti homeopatinius, augalinius preparatus ir akmenis, naudodamasis jam žinomais diagnostikos būdais.

Įvairių kalcitų gabaliukai. Nuotrauka K. Bratkausko

Astromineraloginis metodas

  Svarbu žinoti, kad mineralų sąrašai Zodiako ženklams, pateikiami populiariuose žurnaluose, smarkiai skiriasi nuo tikrosios astromineralogijos. Sąvoka „mano Zodiako ženklas“ taikytina tik Jūsų Saulės ženklui (asmenybės savirealizacijos temai), tačiau kiekvienas žmogus yra visų 12 Zodiako ženklų ir daugybės planetų bei kitų astrologinių faktorių derinys. Todėl toks akmens parinkimas daugiausiai susijęs su žmogaus saviraiškos temomis, bet nepaliečia daugybės giluminių klodų. Individualioje astromineraloginėje konsultacijoje gali būti sudaromas platus mineralų sąrašas, atitinkantis Jūsų gimimo horoskopo temas ir aspektus, gali būti parenkamas akmuo konkrečiai situacijai spręsti. Joks konsultantas neturėtų siūlyti Jums vieno akmens visam gyvenimui. Planetos ir žvaigždės juk taip pat nestovi kosmoso erdvėse… Visi kūriniai paklūsta nuolatinio judėjimo dėsniui. Žmogus, dirbantis su savimi, patiria nuolatinius virsmus, reikalaujančius prisitaikyti ir rinktis vis naujas pagalbos sau priemones, įskaitant ir mineralus.
  Išsamiau – skyrelyje „Kas yra astromineralogija?