Mineralų taikymo būdai

Akmenys – tai pagalba, viena iš daugelio darbo su savimi priemonių, taigi ne panacėja. Akmenys neleidžia žmogui pergudrauti karmos dėsnio, todėl nereikia skubėti tikėtis greitų ir efektingų rezultatų, jei atsisakoma kitų darbo su savimi krypčių ir tikrojo Savęs pažinimo. Tik atpažinus problemos priežastis savyje ir pasiryžus tai keisti, įmanomi tikrieji pokyčiai gyvenime. Mineralai yra puikūs ir ištikimi pagalbininkai šiame savęs pažinimo, arba sąmonėjimo, kelyje.

Mineralų nešiojimas

Mineralų nešiojimo būdų spektras yra platus. Terapiniam poveikiui akmenis būtina nešioti prie kūno. Tai gali būti pakabutis, karoliai, apyrankė, auskarai, gabaliukas kišenėje ir pan. Netinka nešioti piniginėje, rankinėje, kuprinėje. Skatiname mineralus nešioti sąmoningai, ne vien kaip papuošalą, bet stebint save ir atpažįstant jų poveikį savo kūnui, emocijoms, mintims.

Apie akmens pasirinkimą išsamiau skaitykite skyreliuose „Kaip pasirinkti akmenį?“ bei „Kas yra astromineralogija?“.

Mineralus pažinti ir nešioti sąmoningiau, patiriant rimtą terapinį poveikį, mokomės Mineralų terapijos grupėje ir atviroje Mineralų pažinimo grupėje.

Diumortierito apyrankė.
A. Vilkoicaitės nuotr.

Koncentracijos praktikos su mineralais

Ametisto kristalas.
K. Bratkausko nuotr.

Gerina koncentraciją, itin naudingos prieš maldos ir meditacijos praktikas ar tiesiog siekiant susibalansuoti. Galima koncentruotis tiek stebint mineralą, tiek laikant jį rankose užsimerkus.

Apdėjimo mineralais praktikos

Apdėjimo mineralais praktikos – tai individualus akmenų apdėjimas ant žmogaus kūno – ant gyvybinės energijos centrų. Mineralai parenkami atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Apdėjimo mineralais praktikas jūs galite atlikti patys arba kreiptis į mineralų terapeutą.

Atlikdami praktikas laikykitės joms taikomų taisyklių ir reikalavimų. Pasidomėkite mineralų, kuriuos ketinate naudoti praktikoms, šalutiniu poveikiu. Atkreipkite dėmesį į Audronės Ilgevičienės Akmenų knygos III tome pateikiamų praktikų kategorijas. Neviršykite nurodytos rekomenduojamos praktikos trukmės.

Apdėjimo mineralais praktika.
K. Bratkausko nuotr.

Masažai ir akupresūra

Okeaninio agato lazdelė.
K. Bratkausko nuotr.

Masažai ir akupresūra atliekami natūralių akmenų lazdelėmis ar aptakiais gabalėliais. Šioms procedūroms jokiu būdu netaikomi aštrūs, briaunuoti kristalai. Dirbantiems masažo akmenimis srityje primename apie kokybiško akmenų apvalymo ir įkrovimo būtinybę po kiekvieno kliento, kad vieno asmens problemos nebūtų perduodamos kitam, o mineralai galėtų „pailsėti“.

Mineralų eliksyrai

Mineralų eliksyras – tai vanduo, pakrautas pasirinkto mineralo energija. Mineralų eliksyras kartais vadinamas mineralų vandeniu. Jį pasiruošti galite įdėdami mineralą į vandenį arba indą su vandeniu laikydami ant pasirinkto mineralo plokštelės.

Mineralų eliksyrų ruošimui naudojami aptakios formos akmenys. Atkreipiame dėmesį, kad eliksyrui ruošti jokiu būdu netinka tie mineralai, kuriuos nešiojate prie kūno ar naudojate mineralų terapijoje. Pradėkite nuo gintaro, titnago, rožinio kvarco, ametisto, kalnų krištolo arba agatų. Plačiau skaitykite straipsnyje „Apie mineralų vandenį“.

Perspėjame: neskubėkite dėti į vandenį akmenų, kol nesate įsitikinę, kad tos rūšies mineralo vandenį ruošti saugu, nes galite sau rimtai pakenkti, net apsinuodyti.

Mineralų vanduo.
K. Bratkausko nuotr.

Kelionės į geologiniu požiūriu įdomias vietoves

Bosnijos piramidėse, Visoko.
K. Bratkausko nuotr.

Tai natūralus ir labai vertingas metodas tiems, kurie siekia ne tik pažinti, bet ir patirti terapinį poveikį tikslingai pasirinkus lankytiną vietą (vulkaninės kilmės, sakralines vietoves ir t. t.), nes pats žemės kristalinis pamatas savaip veikia lankytoją ir skatina vidinius procesus. Ypač tai patartina pokyčių, gyvenimo krizių, svarbių sprendimų priėmimo laikotarpiais.

Akmenų rinkimas

Pastebėkite, kaip dauguma žmonių net nesusimąstydami renka akmenukus tiesiog nuo žemės kelionėse, įdomiose vietovėse – tokiu būdu parsivežama dalelė tos vietovės energijos, kurią įgėrė akmenėliai. Patinkančių akmenukų rinkimas ir dėliojimas, pvz., pajūryje, gali virsti meditacine praktika. Beje, šią praktiką visiškai nemokyti puikiai atlieka vaikai.

Pajūrio akmenėliai.
A. Vilkoicaitės nuotr.