Augalų ir mineralų bendrystė

Straipsnio autorius Marius Lasinskas
Vaistininkas-žolininkas

„Ar žinote, kad augalai ir mineralai gali papildyti vienas kito veikimą, todėl, tinkamai parinkus jų derinius, galime pasiekti daug geresnį suminį poveikį, negu vien tik naudojant juos atskirai?“

  Nuo senų senovės žmonės mylėjo gamtą, rūpinosi ir saugojo ją, o ši atsidėkodama ištiesdavo savo mylinčias rankas ir apkabindavo visus: ir pavargusius, ir linksmus, ir gerus, ir mažiau gerus, bet visus. Gamtos širdis džiaugdavosi, kai atsirasdavo tokių, kurie nori pažinti jos paslaptis, kad padėtų ne tik sau, bet ir kitiems. Tuomet ji suteikdavo stiprybės ir gaivos, kad besikreipiantieji drąsuoliai įgautų jėgų ir kuo geriau pasitarnaut

  Dabar suprantu, kad Dievulis dovanoja didžias dovanas tam, kad būtume tie drąsuoliai, kurie, pažinę ir pastiprinę save gamtos gėrybėmis, pasiraitoję rankoves kibtume į darbus dėl kitų žmonių ir Žemės gerovės. Taigi dabar belieka keliauti į nuostabų vaistažolių ir mineralų pasaulį!

  Augalai, mineralai, gyvūnai ir žmonės yra susieti. Ar žinote, kad augalai ir mineralai gali papildyti vienas kito veikimą, todėl, tinkamai parinkus jų derinius, galime pasiekti daug geresnį suminį poveikį, negu vien tik naudojant juos atskirai?

Dūminis kalnų krištolas
Dūminis kalnų krištolas. Nuotrauka P. Ilgevičiaus


Keletas mano pastebėtų būdų, kaip sudaryti tokius derinius:

  1. Pagal augalų ir mineralų panašų poveikį (pvz., dilgėlė bei piritas palankiai veikia kraują);
  2. Pagal augalų ir mineralų spalvos panašumą (pvz., gauromečio žiedų (ypač džiovintų) ir ametisto spalvos panašios, netgi ir poveikis panašus);
  3. Pagal augalo ir mineralų augimvietę bei formavimosi sąlygas (pvz., kiaulpienių šaknys ir titnagas);
  4. Pagal kitus požymius: skirtingos augalų (žiedai, lapai, šaknys) ir skirtingos mineralų dalys bei formos (čia reikėtų dar išsamesnių tyrimų).

  Galime įvardyti dešimt vaistažolių ir dešimt mineralų ir to praktiškai užtektų Jums bei artimiesiems. Tačiau jei norime padėti kitiems įvairiais sudėtingais atvejais, tuomet teks daug daugiau paplušėti ir patyrinėti, kaip jie veikia žmogaus sveikatą ir jo aplinką. Taigi to, kuris nori padėti kitiems būti sveikesniems ir laimingesniems, laukia nors ir nelengva, bet įdomi kelionė per praktinę mokinystę, t. y. tuo, ko išmokta ir išbandyta savo gyvenime, dalytis su kitais.

  Išties Lietuvoje ir visame pasaulyje yra daugybė augalų, tačiau norint padėti sau ar artimiesiems jų visų tikrai nereikia žinoti – užteks keleto pagrindinių: siauralapis gaurometis, paprastoji kiaulpienė, didžioji dilgėlė, vaistinė melisa, juoduogis šeivamedis, vaistinė medetka, pelkinė vingiorykštė, vaistinė ramunė, paprastoji jonažolė, pipirinė mėta. Štai šių augalų man pakaktų turėti savo šeimos vaistinėlėje ir galėčiau pagaminti vaistažolių mišinių sveikatai palaikyti, o susirgus greičiau pasveikti, esant bet kokiam sveikatos sutrikimui.

  Ko gero, kiekvienas iš Jūsų esate girdėję šių mineralų pavadinimus: kalnų krištolas, rožinis kvarcas, amazonitas, ametistas, įvairių spalvų kalcitai, juodasis turmalinas (šerlas), gintaras, agatai, nefritas, granatas ir, žinoma, lauko akmenys.

  Remdamasis asmenine patirtimi, galiu rekomenduoti išbandyti miego kokybei gerinti tokį derinuką, kuris puikiai atpalaiduoja, nuramina širdelę, normalizuoja kraujospūdį: vaistinio valerijono šaknų arbata (1–2 arbatinius šaukštelius džiovintų smulkintų valerijono šaknų užpilkite 200 ml karšto (85–90 oC) vandens, uždengę palaikykite 20 min. ir gerkite su trupučiu medaus 30 min. prieš miegą). Rekomenduoju bent valandą nesinaudoti telefonu, kompiuteriu, nežiūrėti televizoriaus ir pan., išsimaudyti po dušu, arba pagulėti vonioje ištirpinus halito (valgomosios druskos) (1 kg). Tuomet atsigulti gerai išvėdintame kambaryje ir ant širdies ploto (švelniau veiks, jei pasidėsite po pagalve) užsidėti rožinio kvarco būgninuką (galite laikyti visą naktį, kol pats nukris).

„Mano praktinė patirtis leidžia teigti, kad visada efektyviau veikia kompleksinės priemonės (vaistažolės, mineralai, sveika mityba, pakankamas judėjimas), todėl sujungus klasikinės medicinos laimėjimus su gamtos dovanomis galima daug efektyviau pagelbėti žmonėms.“

Gaurometis. Nuotrauka M. Lasinsko

  Jei kartais atsibudus nuotaika bloga, galite paprašyti siauralapio gauromečio (dar jį vadinu „nervų draugu“) pagalbos. Jis mano mėgstamiausias augalas, nes savo laiku ir man nervus sutvarkė, ir padidėjusį rūgštingumą sumažino, be to, jau trejus metus šis augalas yra mano doktorantūros studijų objektas. Todėl visiems ir patariu: kai nežinai, kas darosi ir nuo ko pradėti sveikti, pradėk nuo gauromečio. Gerkite gauromečio žolės arbatą kelis kartus per dieną (1–2 arb. š. reikės 200 ml karšto vandens, palaikyti uždengus 15 min. ir gerti 30–60 min. prieš valgį arba 1–2 val. po valgio) 7 dienas ir daryti 3 dienų pertrauką. Arba galite daryti mišinį su jonažole, raudonėliu ir gerti tuomet jau 21 dieną ir daryti 7 d. pertrauką. O jeigu dar pridėsite ametisto (laikyti rankoje arba gerti ametistų vandenį), sugebėsite greitai nusiraminti ir įgauti naujų jėgų. Tai puikus duetas nuotaikai pakelti.

  Įprastinis vaistažolių ir mineralų derinių vartojimo kursas – 21 d. naudoti ir daryti 7 d. pertrauką, ir vėl kartoti 2–3 mėn. Bet kiekvienas atvejis ir kiekvienas žmogus yra individualūs, todėl vartojimo normos ir trukmė parenkama konkrečiam žmogui.

  Iš viso to, kas pasakyta, galima daryti išvadas, kad siekiant žmogui būti sveikam, pagalbos galima sulaukti iš gamtos, tik reikia valios būti smalsiam ir pažinti mus supančią sveikatinančią aplinką. Mano praktinė patirtis leidžia teigti, kad visada efektyviau veikia kompleksinės priemonės (vaistažolės, mineralai, sveika mityba, pakankamas judėjimas), todėl sujungus klasikinės medicinos laimėjimus su gamtos dovanomis galima daug efektyviau pagelbėti žmonėms.