Kokius mineralus nešioti pagal 2021 metų astrologines aktualijas

Straipsnių ciklas, 2 dalis

Straipsnio autorės: Violeta Skinderienė, Rasa Terbetienė.

Riolitas. Nuotrauka K. Bratkausko

ANTRASIS METŲ KETVIRTIS (balandis, gegužė, birželis)

Šį ketvirtį pavadintume atliekamo veiksmo ir sakomo žodžio motyvų gryninimo bei vertybinio pasirinkimo laikotarpiu. Pagrindinius šio ketvirčio astrologinius įvykius galėtume vadinti pasiruošimu šių metų pirmam užtemiminiam periodui. Mėnulio užtemimas vyks gegužės 26 d., o Saulės užtemimas – birželio 10 d. Straipsnyje paminėtus mineralus tinka nešioti viso aprašomo metų ketvirčio periodu.

Saulės, Veneros, Merkurijaus ir Chirono steliumas Avine

Balandis – tai Avino ženklo mėnuo. Bunda gamta, iš šiltųjų kraštų grįžta paukščiai. Žmoguje taip pat bunda valia veikti, aktyvinasi naujos pradžios impulsai, kyla aktyvumas, entuziazmas ir veiklumas. Ateina laikas nusivilkti šaltos žiemos rūbą, pasiraitoti rankoves ir imtis naujų darbų. Šiuo periodu turime gražią krikščionišką šventę – Šv. Velykas, žyminčias Prisikėlimo misteriją.

Šiais metais Avino ženkle susitinka net keturi dangaus kūnai: ganėtinai greitai praeisiančius visą Avino ženklą Saulę, Venerą ir Merkurijų pasitiks šiame ženkle jau antrus metus (nuo 2019 m. vasario mėn.) esantis Chironas. Čia Jis „dirbs“ dar šešerius metus, o iš Avino temos išeis ir imsis kitos 2027 m. balandį. Tad plačiąja prasme šie aštuoneri metai – tai valios išgryninimo ir įvaldymo, veikimo motyvams gryninti skirtas laikas. Į Avino ženklą Chironas grįš po maždaug 51 metų.

Minėtas planetų „susitikimas“ (aukščiausias taškas, pikas – 2021 03 22 – 04 15) suaktyvina pasirinkimo, kam skirti savo valią ir energiją, aktualumą. Todėl prieš pradedant darbus vertėtų pagalvoti, kodėl aš tai darau ir kas iš to gausis. Akcentuotas Avino ženklas gali įtakoti kantrybės stoką, neapgalvotus veiksmus ir žodžius, skubotus sprendimus, norą įrodyti savo pranašumą, kitų kaltinimą ir nepasitenkinimą kitais, kai pačiam kažkas nepasiseka. Situacijose gali atsiskleisti sąmoningas ar nesąmoningas konkurencijos siekis, polinkis vengti pripažinti savas klaidas, kietakaktiškumas. Kažkam galimas pykčio ir agresijos paūmėjimas, energijos ir valios svyravimai, kai su entuziazmu pradėti darbai taip ir lieka nepabaigti. Visa tai parodys nevaldomą energiją ir išryškėjusį egoizmą.

Nevaldomą energiją, pykčio ir kitų emocijų protrūkius ramins chrizokola. Tai vienas iš antistresinių mineralų, stabilizuojantis emocijas, mintis ir padedantis sugrįžti į savo ritmą. Diskusijose jis suteikia sveikos savitvardos, neutralumo ir tolerancijos. Tačiau šis mineralas veikia lėtai, todėl jį arba jo vėrinį reikėtų nešioti ilgesnį laiką (bent 4 sav.). Nešiojant chrizokolą būtų naudinga stebėti savo kvėpavimo ritmą, tai kartu padėtų pajusti ir savo vidinį ritmą.

Chrizokola
Chrizokola. Nuotrauka V. Skinderienės

Mažiau žinomas derinys – chrizokola su rožiniu kvarcu – ypač tiks šio ketvirčio tendencijoms. A. Ilgevičienė derinį apibūdina kaip tinkamą „savęs nesuprantantiems, pasiklydusiems vertybėse, t. y. tarp ydų ir dorybių, proto prieštaravimų kankinamiems žmonėms“ (Ilgevičienė, 2018, 235).

Greitesniam nusiraminimui, pykčio, pavydo, keršto ir kitų emocijų protrūkiams stabilizuoti labai efektyvus būtų dūminio ir rožinio kvarco derinys. Tokiu atveju reikėtų užsidėti rožinio kvarco vėrinį arba pakabutį ant kaklo ir dūminio kvarco apyrankę (vyrams – ant kairės rankos, moterims – ant dešinės) (daugiau žr. straipsnių ciklo 1 dalyje).

Kitokia neįvaldytos valios raiška – tai jos užgniaužimas arba nukreipimas į save. Tai pasireiškia nervingumu, savęs nuvertinimu, savinieka, nepasitenkinimu savimi, abejonėmis, neapsisprendimu, prisitaikėliškumu, jautrumu kitų pastaboms. Ryžtui paskatinti ir valiai aktyvinti naudinga būtų nešioti hematito kvarcą, kuris skatina pažinti ir atsižvelgti į savo poreikius. Jis sužadina gyvybingumą ir suteikia dinamikos, padeda išlaikyti nuoseklų veiklumą esant energijos svyravimams.

Kristalai su hematitu. Nuotrauka K. Bratkausko

Balandžio mėnesį vis dar tęsiasi kovo mėnesį prasidėjusi Avino valdovo Marso jungtis su Rahu Dvyniuose. Šis aspektas – tai paskata saviraiškai per žodį. Esant tokiai pozicijai svarbu mokytis bendrauti, drąsiai diskutuoti, nebijoti išsakyti savo pozicijos, tačiau leisti ją turėti ir pašnekovui. Pokalbiuose svarbu remtis argumentais, o ne emocijomis. Todėl šiuo periodu reikėtų stengtis sąmoningai kontroliuoti savo egoizmą ir valios raišką. Marso trigonas su Jupiteriu Vandenyje suteiks palaikymą ir įkvėpimą iniciatyvose ir darbuose, skirtuose žmonių gerovei. Selenos jungtis su Ketu, esanti Šaulyje palaikys tikėjimą Gėriu, optimizmą ir viltį.

Diplomatiškiau kalbėti ir elgtis, lengviau priimti kritiką, rasti kompromisų, mažiau dramatizuoti, suprasti situacijas ir manipuliacijas, nepasiklysti tarp pasiūlymų ir abejonių gali padėti lazuritas. Šis mineralas „ataušina“ emocijas ir padeda nepiršti savo nuomonės, o jame esantys pirito intarpėliai suteikia pasitikėjimo savimi ir aktyvina valią veikti. Lazuritas atveria vidinį žinojimą ir palaiko tikėjimą Gėriu. Šis mineralas ima veikti lėčiau, todėl reikėtų nešioti ilgesnį laiką (bent 4 sav.). Esant vangumui ir siekiant aktyvesnio poveikio puikiai tiktų lazurito, kalnų krištolo ir pirito derinys (karoliai arba apyrankė).

Niekinantiems save, pasimetusiems ir ieškantiems užuovėjos labiau tiktų lazurito ir rožinio kvarco derinys.

Paminėtina tai, kad lazuritas, kaip ir kiti mineralai, turi daug poveikio lygmenų, todėl nuosekliai praktikuojančiam savistabą, nebijančiam pamatyti savo trūkumų ir ydų, turinčiam dvasinių siekių žmogui lazuritas gali atsiverti nematomu vedančiu Mokytoju, padedančiu girdėti save.

Lazuritas. Nuotrauka V. Skinderienės

Išreikštas Jaučio ženklas

Nuo balandžio trečios dekados bus išreikštas Jaučio ženklas, kuriuo keliaus Aviną palikusios anksčiau minėtos planetos – Saulė, Venera ir Merkurijus. Šiais metais kiekviena šių planetų turės jungtį su Jautyje nuo 2020 m. spalio mėn. esančiu Lilit (Juoduoju Mėnuliu). Jaučio ženklą Lilit paliks 2021 m. liepos 18 d.). Tai reiškia aršų šešėlinės pusės suaktyvėjimą tam, kad grynintųsi vertybės. Tai „vilko ėriuko kailyje“ pozicija. Vyraus vertybių painiavos ir pasimetimo, melagingos informacijos ir finansų bei vertybių manipuliacijos tendencija. Itin jautrios ir aktualios temos, susijusios su nuoširdumu, tikrumu, tolerancija, su lyčių samprata ir kitomis bendražmogiškomis vertybėmis. Gali sunkiau būti nuoširdžiam, tikram, tolerantiškam žmogui. Kita vertus, tai palankus laikas laisvintis iš ydų, žalingų įpročių, prisirišimų, baimių, netikusių mąstymo modelių ir keisti gyvenimą iš esmės.

Labai svarbu šiuo periodu gerai pasverti, ar norai sutampa su galimybėmis. Iššūkiu gali tapti noras turėti daugiau. Reikėtų mokytis saiko, vertinti savo ir kitų laiką. Mokytis atpažinti piktnaudžiavimą sava ir svetima energija, įsivaizduojamą gerumą bei išmokti laiku pasakyti „ne“. Mokytis derinti materialias vertybes su nematomomis. Galimas padidėjęs nesaugumo jausmas ir nerimas, vienatvės ir aplinkinių nuomonės baimė, polinkis kritikuoti ir matyti neigiamą gyvenimo pusę. Seksualinės energijos, aistrų suaktyvėjimas gali stipriai gundyti pasiduoti šiems instinktams. Siekiantiems galių iškils pasirinkimas – dar labiau prie jų prisirišti, tuo užtvirtinant išskirtinumo jausmą, ar nukreipti jas tam, kad keistų save.

Situaciją dar labiau gali užaštrinti planetų steliumo Jautyje ir ten esančio Urano kvadratūra į išreikštą Vandenį, kuriuo šiuo metu keliauja Saturnas ir Jupiteris. Tai pasireiškia nuolatine įtampa, vertybine painiava ir kova, maištu bei ribinėmis situacijomis (plačiau žr. 1 ciklo straipsnyje).

Melsvasis opalas. Nuotrauka V. Skinderienės

Vienas svarbiausių mineralų, galinčių padėti atskirti tikra nuo netikro ir pasirinkti, yra opalas. Šiuo atveju pirmenybę teiktume melsvajam opalui, padedančiam pamatyti tikruosius veiksmų motyvus, objektyviau įvertinti savo tariamų žodžių tiek griaunančią, tiek kuriančią puses ir pradėti aiškiai tai įsivardyti bei pasirinkti. Jis leis giliau suprasti žodžio prasmę, atskirti manipuliacijas. Pavyzdžiui, kai žodis „tolerancija“ yra suniveliuojamas su „visaleistinumu“. Jei opalų nesate nešioję, rekomenduotume prieš tai rinktis melsvąjį kalcitą. Skubantiems ir pervertinantiems savo galimybes melsvasis kalcitas padės nurimti, stabilizuos, padės nesiblaškyti ir nuosekliau kalbėti bei veikti, įsiklausyti į kitą. Labiau linkusiems prisitaikyti ir nutylėti jis suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tinkamesniais žodžiais išsakyti savo poziciją.

Išdrįsti atsiverti šiuo laikotarpiu gali padėti stebuklingu akmeniu vadinamas Australijos riolitas. Tačiau jis nešiotinas jau pasirinkus vidines vertybes. A. Ilgevičienė jį pavadino „sąmonės lukštenimosi akmeniu“, „dvasios ir materijos santykio harmonizavimo akmeniu“ ir „suprastos karmos išlaisvintoju“, kuris „veikia lyg dulkių siurblys: ištraukia visas atpleišėjusias atliekas subtiliosiose sistemose“ (Ilgevičienė, 2018, 689). Šis mineralas padeda išlaisvinti vidinę energiją ir ją išreikšti per žodį ir veiksmą – tai ypač aktualu mūsų aptariamuoju laikotarpiu.

Rutilo kvarcas ypač tiks sistemingai dirbantiems su savimi, nebijantiems keistis. Šis mineralas padeda keisti įsisenėjusius mąstymo modelius, padeda laisvintis nuo baimių ir vidinių suvaržymų. Pokyčių metu jis padeda nebijoti ateities, kai dar nėra aišku, kas bus. Jį nešiojant jaučiamas lengvumas ir ūpas gyventi. Šis mineralas ramina seksualinę energiją.

Rutilo kvarcas. Nuotrauka K. Bratkausko

Užtemimų periodas

Vienas reikšmingiausių šio periodo astrologinių įvykių – Mėnulio ir Saulės užtemimai, kurie vyks gegužės 26 d. 14:19 val. (Mėnulio užtemimas) ir birželio 10 d. 13:42 val. (Saulės užtemimas). Jų poveikis bus juntamas mažiausiai keletą savaičių iki Mėnulio užtemimo ir keletą savaičių po Saulės užtemimo. Užtemimai vyks Dvynių–Šaulio ašyje ir išryškins šios ašies temų aktualumą ir problematiką minėtu periodu. Iššūkių ir aštresnių situacijų galima sulaukti bendravime: galimi nesusikalbėjimai, noras primesti savo nuomonę, įtikinėjimas ir dėl to kylantys ginčai. Galimi neapgalvoti žodžiai, nekantrumas, impulsyvumas. Išreikštas Dvynių ženklas skatins bendravimo aktyvumą, todėl galima bus justi tiek didesnį vidinį poreikį bendrauti, tiek pačios situacijos skatins bendrauti. Bendravimo kokybė priklausys nuo kiekvieno vidinės kokybės.

Pagal antropoteosofinę astrologiją santykiai yra veidrodis, parodantis charakterio savybes, ypač gebėjimą girdėti ir suprasti kitą bei gebėjimą pasakyti taip, kad kitas suprastų ir išgirstų. Todėl tai galimybė pamatyti tiek teigiamas, tiek neigiamas savo savybes, kurias reikėtų keisti. Šiuo periodu naudinga atidžiau ir sąmoningiau bendrauti, mokantis palaikyti bendravimo neutralumo, lygiavertės pagarbos ir savitarpio supratimo atmosferą. Stengtis palaikyti konstruktyvų dialogą, grindžiant savo nuomonę argumentais, o ne emocijomis. Atsirinkti, su kuo bendrauti, ir vengti paviršutiniškumo.

Sprendžiant iškilusius konfliktus ir santykių problemas labai naudingas amazonitas. Jis ramins emocijas, balansuos nuotaikas ir padės priimti kitus tokius, kokie jie yra. Todėl ypač tiks tiems, kas patiria vidinių prieštaravimų, blaškosi nerasdami santykių pusiausvyros. Derinys su melsvuoju chalcedonu padės atrasti vidinį neutralumą ir ramiai, be emocijų reikšti savo mintis ir konstruktyviai diskutuoti. Melsvasis chalcedonas padės išgirsti ir suprasti bei kalbėti tinkamai, todėl gali tapti didele pagalba visų rūšių komunikacijoje. Ypač naudinga šį derinį nešioti ant kaklo (vėrinys arba pakabutis).

Užtemimų laikotarpis išryškins atsakomybės už žodį svarbą. Gali išryškėti polinkis paviršutiniškoms, neapgalvotoms mintims ir skubotiems žodžiams. Todėl labai naudinga būtų prieš sakant gerai pagalvoti. Saturno Vandenyje trigonas į Dvynių ženklą padės atsakingai tai daryti ir atskirti manipuliacijas informacija bei vertybėmis. Šaulio ženklu keliaujanti Selena – tai nuoroda į Šviesos jėgų pagalbą tuomet, kai ieškoma aukštesniųjų idealų ir tikėjimo Gėriu. Todėl naudinga skaityti filosofinę, dvasinę, religinę literatūrą, skirti daugiau laiko apmąstymams apie gyvenimo prasmę, maldai ir dvasinėms praktikoms. Šiuo periodu vertėtų dažniau užduoti sau klausimą, kas man yra svarbiausia. Kam aš skiriu savo laiką ir energiją? Kodėl aš tai darau?

Įvesti aiškumą ir tvarką mintyse padės fluoritas. Sujauktas protas reiškiasi nevaldoma kalba, neapgalvotais žodžiais, nuoseklumo ir kantrybės stoka, išsiblaškymu, nerimastingumu. Sunku atsirinkti prioritetus, esmė painiojama su nereikšmingomis detalėmis. Fluoritas nuramina protą, o šiam nurimus, rimsta ir emocijos. Padeda sukoncentruoti mintis, o tai padeda nesiblaškyti ir nebarstyti žodžių. Kai mintys tvarkingos, lengviau išgirsti save ir kitą. Tiktų nešioti fluorito vėrinį ant kaklo arba apyrankę. Ypač tiktų gerti fluorito, melsvojo chalcedono ir kalnų krištolo vandenį.

Žaliasis berilas padėtų dar labiau gryninti mintis ir žodžius, išlaikyti vidinį sąžiningumą. Jis naudingas dirbant su įvairaus pobūdžio informacija, atskirti melą nuo tiesos. Berilai žadina žmogaus sielą ir palaiko vidinį Gėrį, todėl šiuo pasirinkimo laikotarpiu yra itin vertingi tiek suaugusiesiems, tiek paaugliams.

Smaragdas. Nuotrauka K. Bratkausko

Bendražmogiškų vertybių puoselėtojams į pagalbą darbuose nuostabiai tiktų berilų grupės mineralas smaragdas, suteikiantis reikiamą informaciją reikiamu laiku, padedantis palaikyti minčių tyrumą, parodantis naujus kelius, atveriantis gilesnę darbų prasmę ir tikėjimą Gėrio pergale.

Literatūra:

  1. Gienger M. Die Steinheilkunde, Neue Erde GmbH, 1995.
  2. Gienger M. Gydomųjų akmenų vaistinė, Vilnius: Astėja, 2007.
  3. Ilgevičienė A. Raktas į akmenų karalystę. Kuo gali padėti akmuo? I, II t., Vilnius: Tiamata, 2009.
  4. Ilgevičienė A. Akmenų knyga arba žingsnis į platesnį suvokimą, IV t., Vilnius: Tiamata, 2018.
  5. Ilgevičienė A. Antropoteosofinės astrologijos paskaitos.
  6. Pottenger R., Michelse Neil. R. The American Ephemeris for the 21st Century, 2000-2050 at Midnight, Starcrafts LLC, 2010.