Mineralai moterims

  Straipsnio autorė Audronė Matusevičiūtė

„Tinkamai ir laiku kiekvienai moteriai parinktas akmenėlis gali būti puikus pagalbininkas spendžiant norimus ar svarbius klausimus, gali padėti suvokti savo prigimtinį tikrumą, būti savo vyrui ir vaikams mūza ir įkvėpėja ir tiesiog būti laimingai.“

   Noras būti gražiai – ne laikina užgaida, o kiekvienos moters vidinis poreikis, slypintis jos prigimtyje.

Nuotrauka Michael Held, images.unsplash.com

   Laikas negrįžtamai nusineša liauną moters figūrą, lygią veido odą, palikdamas plaukuose pabirusią gyvenimo druską. Kyla didžiulė pagunda suvaldyti jo nesustabdomą bėgimą, kad būtų galima kuo ilgiau pasidžiaugti jaunystės žavesiu. Kaip balzamas širdžiai skamba seniai matytos pažįstamos žodžiai: „O tu visai nepasikeitei.“ Jie suteikia žvalumo ir geros nuotaikos dozę visai dienai.

   Siekdamos ilgiau išlaikyti savo žavesį ir grožį moterys naudoja brangius kremus, lankosi pas kosmetologes, masažo salonuose, sporto klubuose. Greta visų šių dažniausiai taikomų metodų būtų naudinga sužinoti ir apie rečiau pasitelkiamą, bet ne mažiau veiksmingą mineralų ir kristalų naudojimą. Akmenis galima nešioti, jais galima masažuoti veidą ir kūną, praustis jų pakrautu vandeniu.

Papasakosime apie keletą pačių populiariausių ir dažniausiai naudojamų mineralų moterims

   Puikiu meilės žaizdų ir senų emocinių nuoskaudų gydytoju galima laikyti rožinį kvarcą. Nemokančias džiaugtis jis mokina ištraukti iš savo krūtinės džiaugsmą ir išskleisti jį aplink save. Rožinis kvarcas padeda atsiverti ir pažvelgti į savo ir kitų širdis kitokiomis akimis ir su ypatinga meile. Šis akmenėlis padeda atsiverti grožiui ir natūralumui gyvenime. Rožinis kvarcas gali padėti pažvelgti į pasaulį linksmiau, išsilaisvinti iš praeities skausmo, liūdesio, graužimosi ir, taip apsivalius, pasiruošti Meilės, kuri yra amžinos jaunystės eliksyras, atėjimui į gyvenimą.

   Rožinio kvarco vanduo valo ir švelnina odą, lygina raukšleles.

   Galima nešioti rožinio kvarco karolius, apyrankę, pakabutį, žiedą ant reikiamos rankos (korekcijai – dešinės, stiprinimui – kairės) bevardžio piršto derinant su variu, žalvariu ar sidabru. Nedidelį rožinio kvarco akmenėlį galima įdėti į naudojamą veido kremą – padės nuimti įtampą veide, ramins odą ir darys ją lygesnę bei švelnesnę.

   Intuicijos klodus padės atverti mėnulio akmuo. Jis ne tik suteiks jaunatviško žavesio, bet ir atskleis individualybę, dar labiau išryškindamas moteriškąsias savybes: švelnumą, jautrumą, subtilumą. Indai teigia, kad šis akmuo sugeria šaltą Mėnulio energiją ir žadina vidinę šilumą. Jis padeda atleisti ir atsiprašyti, mokydamas nealsuoti praeities nuoskaudomis, ir atsiverti meilei, kurioje tos nuoskaudos tirpsta. Moterys, kurios jaučia, kad yra valdomos emocijų, gali ant mažojo dešinės rankos pirštelio užsimauti žiedą, mėnulio akmenį derinant su sidabru. Nuolatos nešiojant šį akmenėlį, jis padės neprarasti pusiausvyros bei vidinės harmonijos, akys spindės švelnumu, o oda įgis aksominį blizgesį.

   Galima nešioti mėnulio akmens apyrankę, auskarus, o karolius ar pakabutį galėtų rinktis tos, kurios neturi savo emocijų kontroliavimo problemų.

   Žaismingumo, laisvumo, gracijos, patrauklumo gali suteikti karneolis. Jis padeda išlaisvinti blokadas, trukdančias atitekėti džiaugsmo energijai. Šis akmenėlis pagreitina sulėtėjusią gyvenimo tėkmę ir skatina sėkmę. Mokina daryti tai, ką darai, su malonumu ir nesiblaškant. Karneolis traukia priešingą lytį ir ypač stipriai veikia, kai šalia yra Jums patinkantis žmogus. Tai meilės apžavų akmuo, galintis padėti surasti tinkamą meilės ir partnerystės ryšių sprendimą. Jis suteikia lengvumo bendraujant, priimant kitus tokius, kokie jie yra. Karneolis pažadina moteriškąją prigimtį. Puikiai tinka ir kūrybiškoms moterims, ir toms, kurios skęsta smulkmenose. Šis akmuo padeda atsipalaiduoti ir pakelia nuotaiką.

karneolio apyrankė
Karneolio apyrankė. Nuotrauka L. Ivanovos

   Tai puikus grožio akmuo, nes nuolat nešiojančiųjų karneolį oda tampa jaunatviškai gaivi.

   Karneolio akmenėlis tinka kremams, losjonams, aliejams bet kuriai odai, ypač vyresnei, brandžiai.
   Šis mineralas nešiojamas ant reikiamos rankos bevardžio piršto ar kaip pakabutis derinant jį su variu arba žalvariu, galima derinti ir su sidabru. Galima rinktis nešioti ir karolius, auskarus ar apyrankę.

   Charakteringos žalios spalvos ir jau savo pavadinimu gr. malakos – „minkštas“ malachitas kalba apie savo gebėjimą suminkštinti širdį. Teisėtai laikomas meilės akmeniu jis padeda atskleisti meilės galias. Šis mineralas ramina baimę būti savimi, būti natūraliai, baimę atsiverti meilei ir švelnumui. Toms, kurioms trūksta gyvenimo džiaugsmo, šis akmenėlis gali parodyti, kas viduje trukdo tam džiaugsmui ateiti. Malachito dvasia gali padėti eiti į savo širdį ir pasitikėti savo širdies kuriančiomis galiomis.

   Jis suteikia žavesio ir traukia aplinkinių dėmesį. Šį akmenį reikėtų nešioti vyresnėms ir pakankamai stiprioms moterims, kurioms su tuo dėmesiu yra lengviau susitvarkyti.

   Malachitas aptaisomas sidabru, variu arba žalvariu. Ypač gerai pakabutis ties širdies duobute. Žiedas nešiojamas ant reikiamos rankos bevardžio piršto.

   Žaliasis turmalinas (verdelitas) budina širdį meilei, skatina džiaugsmą, apdovanoja kūrybine energija. Jis padeda moteriai kurti ir palaikyti harmoniją. Suteikia įkvėpimo visiems gražiems dalykams ir tampa stebukladariu harmoningos moters rankose.

Verdelitas. Nuotrauka K. Bratkausko

   Šis akmenėlis naudingas užkietėjusioms feministėms, nesuprantančioms, kad moters stiprybė – jos harmonija. Jis padeda moteriai suvokti jai skirtą funkciją – skleisti aplink save meilę ir kurti ją visu savo gyvenimu. Verdelitas prisideda siekiant atšviežinti santykius su partneriu, suteikia žaismingumo, pakelia nuotaiką.

   Žaliasis turmalinas labiau atsivers brandesnio amžiaus, nuo 35 metų, moteriai. Savarankiškos moterys jį gali nešioti jau nuo 29,5 metų, po Saturno sugrįžimo. Šį akmenėlį mamos gali palikti savo vaikams kaip patikimos sėkmės, kurią lydės jų meilė ir šiluma, simbolį.

   Žaliasis turmalinas rėminamas į auksą ir nešiojamas ant reikiamos rankos bevardžio piršto (Venerai) arba mažojo pirštelio (Merkurijui). Puiku būtų nešioti pakabutį ties širdimi, karolius arba auskarus.

   Toms, kurios nori, bet nesugeba priimti ir mylėti savęs, kurios sunkiai atleidžia tiek sau, tiek kitiems, į pagalbą gali ateiti baltasis (pieno) kvarcas. Jis moterį gelbės esant hormoniniams sutrikimams. Jį nešiodamos ne taip greitai nuvargsite, išvengsite įvairių neigiamų įtakų. Baltąjį kvarcą gali nešioti visos moterys, o ypač jaunos merginos, kurios nori turėti gražią odą ir dvelkti moteriškumu. Jis ramina emocijas, skatina moteriškumą ir švelnumą.

   Gerai veikia odą ir jos regeneraciją (dedant į kremą), tinka veido odos masažui.

   Gali būti nešiojamas žiedas su sidabru arba variu bei žalvariu ant bevardžio piršto, gerai – pakabutis, karoliai, apyrankės ir auskarai.

   Amazonitas taps puikiu pagalbininku toms, kurias valdo jų pačių nuotaikos ir trukdo spręsti bendravimo klausimus. Jis padeda atsipalaiduoti ir moko būti lankstesnes, padeda atsikratyti pernelyg didelio jautrumo, suteikia gyvybiškumo, pakantumo bei kantrybės.

   Amazonito vanduo šviežina veido odą. Iš jo galima pasigaminti ledukų ir rytais apsitrinti jais veidą.

   Šis akmuo nešiojamas derinant su sidabru, variu, žalvariu. Gerai užsisegti pakabutį ant kaklo ar imuninės sistemos centro ar širdies lygmenyje, mūvėti žiedą ant reikiamos rankos bevardžio piršto.

   Veiklių ir žinančių savo veiklos kryptį moterų akmeniu būtų galima laikyti turkį. Šis akmuo stiprina meilę, suteikia vidinę harmoniją, ramybę ir natūralumą, padeda išgirsti širdį. Jis suteikia aukštųjų jėgų paramą ir postūmį.

Turkis. Nuotrauka K. Bratkausko

   Turkis vadinamas „išmintinga ragana“, nes laikomas laimės akmeniu, ypač moterims, suteikdamas džiaugsmą ir sėkmę versle. Jis atkreipia vyrų dėmesį į moterų privalumus.

   Turkį derinant su auksu galima mūvėti ant reikiamos rankos rodomojo piršto (Jupiteriui) ar su sidabru – ant bevardžio piršto (Venerai).

   Tinkamai ir laiku kiekvienai moteriai parinktas akmenėlis gali būti puikus pagalbininkas spendžiant norimus ar svarbius klausimus, gali padėti suvokti savo prigimtinį tikrumą, būti savo vyrui ir vaikams mūza ir įkvėpėja ir tiesiog būti laimingai.

Naudota literatūra

Ilgevičienė, A. (2009). Raktas į akmenų karalystę. II d. Vilnius: Tiamata. 377 p.
Ilgevičienė, A. (2017). Akmenų kortos trims sąmonės lygmenims (su kortomis). Vilnius: Tiamata. 223 p.
Ilgevičienė, A. (2018). Akmenų knyga, arba žingsnis į platesnį suvokimą. IV d. Vilnius: Tiamata. 832 p.
Maculevičienė, A. (1997). Pradžia… Mano pokalbis su akmeniu. Vilnius: Gamta. 92 p. ISBN 9986-444-66-7. (Papildomas tiražas 1998 m.)
Стоун, Д. (2015). О лечебных и магических минералах. 176 c. Санкт-Петербург: СЗКЭО.